על דורית כהן חרמון

שלום ונעים להכיר,

שמי דורית כהן חרמון ואני אשת חינוך מעל 20 שנה, נשואה ואמא לשני בנים, שמאמינה גדולה בתקשורת והנהגה מתוך מודל והשראה.

השליחות שלי היום היא ליווי צוותי חינוך בבתי ספר ומנחה הורים במסגרות שונות, במטרה להפוך כל הורה ומורה למנהיג ומודל חיקוי עבור הילדים.

אני מגיעה מתוך מערכת החינוך ויודעת כיצד היא פועלת ומן הצד השני גם יודעת לזהות את צרכי הילד והקשיים עמם הוא מתמודד (הפרעות קשב, לקויות למידה וכו'). הידע והניסיון שלי מאפשרים בתהליך הליווי של ההורים להתאים לילד את המענה ההולם בתוך המסגרת והן לסייע להורים בדיאלוג מול בית הספר. החזון המנתב אותי, בחיי האישיים והמקצועיים גם יחד, הוא שבאמצעות תקשורת מקרבת, מודעות, הנאה וערכים ניתן לגדל ילדים בעלי ביטחון עצמי, תחושת מסוגלות ואמונה בערך עצמם.

את הקריירה התחלתי כמורה להיסטוריה בתיכון, והרגשתי שאני מגשימה את הייעוד שלי, ללמד ולחנך, להעביר ידע ולהעצים תלמידים. הרעיון של לימוד העבר כבסיס לבניית עתידם של הילדים, קסם לי והפך אותי למורה טובה ומחנכת קשובה ומעצימה.
אחרי הרבה שנות הוראה בחרתי לצאת ללוות ולהדריך צוותי חינוך וללמוד הדרכת הורים במכון אדלר על מנת לתת מענה מיטבי להורים ולצוותי חינוך.

מכאן, הדרך להנחיית הורים היתה טבעית ולאחר המפגש הראשון שלי עם התורה האדלריינית ולאחר כמה סדנאות שהלכתי אליהן כדי להיות אני עצמי אמא טובה יותר, קשובה, בטוחה ומעצימה, לילדים ולעצמי. הבנתי ששם אני רוצה להיות, להנחות הורים להיות בטוחים בהורות שלהם ולגדל ילדים בעלי תחושת מסוגלות, ביטחון ופתיחות לעולם. ילדים שיגדלו ויאמינו שהם יכולים לכבוש כל פסגה ולהגשים כל חלום,  אם רק יבחרו.

בשנים האחרונות אני מנחה ומלווה הורים וצוותי הוראה בתהליכים של שינויים אישיים ומשפחתיים ומסייעת להם לגלות את המנהיג בתוכם. אני מלווה באופן פרטני ובסדנאות הורים המבקשים ליצור מציאות אחרת בהורות שלהם אני מעניקה להם מידע, כלים ושיטות להיות מובילי דרך עם חזון הורי ברור ומוסדר, מתוך הבנה שזה התפקיד החשוב והמשמעותי ביותר בחיים שלהם. הורה – מנהיג!

את צוותי החינוך אני מלווה במטרה לסייע להם ביצירת אקלים כיתה איכותי ובלמידת עקרונות עבודה לפדגוגיה מיטבית לילדים ונוער בסיכון. כמי שמכירה את מערכת החינוך על בוריה ומבינה את הקשיים והאתגרים שיש הן לצוות החינוכי והן לילדים, יש לי את היכולת להעניק זווית חשיבה ייחודית וכלים שיסייעו לצוותי החינוך בתקשורת ובעבודה עם הילדים. זאת במטרה להפוך את המורה לדמות משמעותית, שהילדים מקשיבים לו ומכבדים אותו – מורה מנהיג!

ארגז הכלים שלי כולל הרבה מאוד הקשבה, הכלה וכלים פרקטיים מהעולם של "אדלר" ומעולם ה – NLP  אותו למדתי. בחרתי ללמוד ולהתמחות בשיטת NLP מאחר ואני מאמינה גדולה בכך שמחשבה יוצרת מציאות וניתן באמצעותה לשנות עולמות.

כלים אלה מסייעים לי להעניק מענה מיטבי ולסייע לשנות תפיסות ואמונות מגבילות, הרגלים ודפוסים אוטומטיים ובאמצעותם לשפר את התקשורת הבין-אישית והתוך-אישית. בעיקר במסגרת המשפחתית בבית ובכיתה.

ניתן להגיע אליי להדרכה פרטנית בקליניקה, להזמין אותי לסדנה/הרצאה.

דברו איתי