עד כמה ההורים אצלכם בארגון, רגועים, פנויים לעבודה ומרגישים שייכות?

הרצאות להורים בארגונים

הורים בארגונים, ובעיקר הורים לילדים צעירים, עובדים, הרבה פעמים, רק ב-70% תפוקה.
למה? כי החיים שלהם עמוסים מהרגע שהם פותחים את העיניים בבוקר, ועד שנגמר היום, אי שם בשעה 21:00 בערב ולפעמים יותר מאוחר😊.
הרבה פעמים כשהם בעבודה הם עצבניים, כי הבוקר שלהם היה סיוט עד שהם יצאו מהבית, או כי שוב היה טלפון מבית ספר עם מלא טענות על הילד שלהם. הם לא רגועים כי משעות הצהריים יש אין סוף שיחות מהילדים, וכששואלים אותם מה מאתגר אותם החוויה שלהם היא של כיבוי שריפות לאורך כל שעות היום.
המצב שבו הם לא מצליחים לנהל את הבית באווירה רגועה אלא באווירת מלחמה לא מאפשרת להם למצוא איזון כדי להיות בעבודה ב 100% שלהם. פרודוקטיביים, ממוקדים ומגויסים, כשבנוסף העומס בבית משפיע על ה well being שלהם מה שמביא לשחיקה ואולי גם לעזיבה.

ההרצאות שלי שמבוססות על שיטת הסמכו"ת פותחו כדי לסייע באיזון בין העבודה לחיים האישיים, ההורים מקבלים כלים פרקטיים שיאפשרו להם להיות הורים רגועים ומנהיגים בבית וגם בעבודה.


בעזרת ההרצאות וספר ההדרכה ההורים בארגון :

  • ישפרו את המיומנויות ההוריות שלהם בעזרת כלים פרקטים שישפיעו לטובה על רווחתם של ההורים וילדיהם כאחד.
  • ההורים שעובדים בארגון ילמדו לאזן בין האחריות שלהם בבית לאחריות שלהם בעבודה וילמדו להפחית את הלחץ. זה יוביל לשיפור בשביעות הרצון שלהם מהעבודה, לגידול בפרודוקטיביות שלהם ולרצון שלהם להישאר.
  • ההורים יקבלו כלים לשיפור כישורי התקשורת וההקשבה וזה ישפיע לטובה גם על הקשרים שלהם עם קולגות ולקוחות.

שיטת הסמכות – השיטה שתאפשר להורים להיות, רגועים, מאושרים ונהנים בהורות

בעולם שבו יש להורה אין סוף משימות, אתגרים, התמודדויות, כשהשוטף שוטף אותו והוא רק רוצה לסיים את היום בשלום. עם הרגשה שהילדים לא מקשיבים, לא משתפים פעולה והמשפט "כמה פעמים אמרתי לך", נשמע שוב ושוב בבית מגיעה ההרצאה של דורית כהן חרמון. בהרצאה שמתבססת על הספר שכתבה – ״בשביל הסמכות, הדרך להורות מאושרת, בטוחה ורגועה״ מציעה דורית שיטה קלה להבנה, שיטת הסמכו"ת. ההרצאה מלאה בכלים יעילים, שניתנים ליישום מיידי ובסיומה כל הורה יגלה שפשוט להיות הורים, שאפשר ליהנות בהורות עם הילדים שאוהבים, לקבל הקשבה, שיתוף פעולה ולשמור על גבולות ברורים וסמכות הורית ממקום של דיאלוג.

הורות וקריירה יד ביד אפשרי? אפשרי!

בחיים המודרניים, שבה שני ההורים עובדים ומנהלים קריירה למצוא איזון בין בית לעבודה הופך להכרחי,
אם רוצים לנהל חיים בריאים ומאושרים.
מכל מקום יש דרישות וציפיות בנוסף לעשרות משימות יומיומיות בעבודה ובבית שדורשים מההורים לג'נגל
כשהם צריכים להתנהל בחיים עצמם. בהרצאה מלאה בכלים פרקטים שמובססת על שיטת הסמכו"ת, שפיתחה דורית ניתנים כלים פרקטים שייאפשרו להורים להצליח לאזן בין בית לעבודה, להיות רגועים ובעיקר ליהנות מהילדים שהם כל כך אוהבים

למה הוא עושה לי את זה?

כלים להתמודדות עם ההתנהגויות מרגיזות אצל ילדים
על רקע ההרגשה של אובדן שליטה בהורות, חווית חוסר אונים מול התנהגויות מרגיזות רגשות אשם ותסכול כשהילד לא מוכן לשתף פעולה מגיעה ההרצאה של דורית כהן חרמון. בהרצאה ההורים יקבלו הבנה להתנהגויות המרגיזות של הילד, יבינו למה הוא עושה להם את זה וכלים מעשיים לפתרון בעיות התנהגות שונות. את הכלים ההורים יוכלו ליישם כבר בסיומה של ההרצאה. בנוסף ההורים יצאו עם כלי שיאפשר להם לאבחן את תחושת השייכות של הילד שלהם בקלות.

ביי ביי רגשות האשם

כלים יעילים להצבת גבולות בהורות בלי צעקות, איומים ועונשים
כולנו יודעים שחשוב להציב גבולות לילדים, להגיד לא, ולהצליח לעשות את זה ברוגע,בסבלנות ובלי איומים. יחד אם זאת בפועל "הלא" שלנו נגמר כשאנחנו עם רגשות אשם וכעס כששוב אנחנו צועקים, מאיימים ומענישים. בהרצאה שתעסוק בקשר בין גבולות הכלה יקבלו המשתתפים כלים שיאפשרו להם להגיד "לא" ולהישאר בחיים.
ההרצאה פרקטית, עם דוגמאות מעולמה של המנחה, אמא לשני בנים ובסיומה יהיו להורים מספיק כלים להגיד "לא" ולהישאר ביחסים טובים עם הילדים.

לגדל ילד עם ביטחון עצמי ותחושת מסוגלות

כלים מעשיים ופרקטים להורים
כולנו רוצים לגדל ילד עם ביטחון עצמי כזה שיתמודד עם אתגרים, ידע לעמוד על שלו מול אחרים ויאמין שהוא יכול ומסוגל בהווה ובעיקר בעתיד, אבל איך עושים את זה? בהרצאה שמובססת על שיטת הסמכו"ת שפיתחה מציעה דורית כהן חרמון תפיסת עולם, מגובה במחקרים שתאפשר לכם להשיג בדיוק את זה. בהרצאה תקבלו כלים פרקטים ליישום מיידי בהורות שלכם, כאלו שיאפשרו לכם להעצים את הילד שלכם
ולחזק אותו בכל תחומי החיים. בהרצאה תכירו את כלי "מכתב למחותנים", "רגע של קסם" ועוד כלים רבים אחרים.

אוף למה לא לוקח אחריות

כלים לגידול ילדים עצמאים ואחראים
מה הקשר בין אחריות למשמעות? ולמה לפעמים הורים פשוט צריכים לשתוק:)
למה משפטים כמו "אמרתי לך" "ואם היית מקשיב לי" מקטינים את הסיכוי שהילד ייקח אחריות
מה שתי הפעולות הכי חשובות שהורים צריכים לעשות כדי לגדל ילדים אחראים
ואיך להתנהל בכל הסוגיות שמטרידות אותנו ההורים: מסכים, שעות שינה, בזבוזים.
ההרצאה מלווה בדוגמאות מההורות של כולנו ומלאה בכלים ליישום מיידי..

מי אני

דורית כהן חרמון, מחברת הספר "בשביל הסמכות – הדרך להורות מאושרת, בטוחה ורגועה", מנחת הורים וכותבת לאתר ווינט למדור הורים ולאתרי תוכן נוספים. אשת חינוך ומלווה צוותי חינוך.
מפתחת שיטת הסמכו"ת שעזרה כבר למאות הורים בארץ ובעולם והוא עובד ומוכיחה את עצמה, מדי יום. השיטה מאפשרת להורים לקבל כלים ואסטרטגיות מעשיים לנהל את התנהגות ילדיהם בצורה יעילה. השיטה מאוד פרקטית ואפשרית ליישום אותה בכל נושא שמאתגר הורים.
הניסיון הרב שלי במתן מענה למאות הורים ולמגוון רחב של אתגרים ומצבים, מאפשר לי להתאים את הגישה כדי לענות על הצרכים הספציפיים של ההורים בארגון, ולספק להם את התמיכה וההכוונה הדרושים להם כדי להצליח הן בבית והן בעבודה.
אמא לשני מתבגרים שגם לה יש אתגרים בהורות שמבינה את אתגרי ההורים ואת חלקם חווה בעצמה. ההרצאות מלוות בדוגמאות מחיי היום יום של ההורים, כולל דוגמאות לכלים שהמנחה מיישמת בהורות שלה.

מאמינה שלעולם המבוגרים יש את הכוח להשפיע על עתידו של כל ילד ושתפקידו של ההורה הוא
לגדל ילדים עם ביטחון עצמי, תחושת מסוגלות.